BİZ KİMİZ?

Yazılı geleneğin ve kurumsallaşmış eğitimin henüz var olmadığı dönemlerde kültürün kuşaktan kuşağa aktarımı sözlü geleneğe, izlemeye hatta taklide dayalıydı. Yeni yetişen kuşaklar yakın çevrelerindeki olgun ve deneyimli kişileri izleyerek danışarak ve öğütlerine kulak vererek,onların yaptıklarını yaparak “hayatın geçeklerini” “toplumun kurallarını” öğrenirlerdi. Bir akıl hocası, bir usta, bir lala el uzatırdı gence, hendeklerden atlanır engelleri aşmasına yardımcı olurdu.

Her başarılı kişinin kapısını çaldığı, akıl danıştığı yol  gösterici bir ustası vardır. Kütüphaneler dolusu kitapların anlatamadığı  bilgileri birkaç cümleyle sunu veren kişi ……. MENTOR.

Batı uygarlığının temel taşlarından Homeros’un Odissey destanının kahramanı Odisseus, Troya savaşlarına katılmak için yıllarca sürecek yolculuğuna çıkarken küçük  oğlu Telemachus’u dostu Mentor’a emanet eder. Mentor aslında onun kılığına bürünmüş Odysseus’un koruyucu tanrısı bilge Atena’dan başkası değildir ve çocuğu  himayesine alır.

Bizler, yaşlı dünyanın küresel bir köye dönüştüğü uluslararası alım ve satımın bu kadar kolaylaştığı günümüzde, gerek gümrük mevzuatının karmaşıklığı gerekse sürekli  değişen yapısı karşısında kendini sürekli yenileyen, gerektiğinde önceden önlem alınmasını sağlayacak doğru ve isabetli kararlarıyla Dış Ticaret yükünüzü hafifletecek  bir yardımcı, bir asistan ama gerçek anlamda “MENTOR” olarak ihtiyacınız olduğunda daima yanınızda olacağız.

Mentor Gümrük Müşavirliği 35 yılı aşan tecrübesinin ışığında, gümrüklü gümrüksüz antrepo, uluslararası kara hava deniz taşımacılığı, eğitim, sigorta hizmetleri ve yurt içi  dağıtımda, dış ticareti tek pencereden yönetebilme imkanını sizlere sunmaktadır.

MENTOR Gümrük Mobil Uygulamasını, iOS App Store veya Google Android marketlerinden İndirebilirsiniz.